Isara - Growing together - novinka v ponuke

Ahojte.

Nebol to nikdy môj prvotný zámer, ale život je cesta a na nej prichádzajú rôzne výzvy, ponuky, situácie,...

O značke Isara som toho, priznám sa, pred tým veľa nevedela. Sem tam som niekde zahliadla, že taká je, ale v našich končinách nie je veľmi známa. Pred pár rokmi prebehlo dokonca testovanie nosiča, ale to bolo tak všetko... Takže keď prišla možnosť spolupráce, začala som ich najskôr sledovať, čítať a pozorovať - to však samozrejme nestačí, pretože každý produkt, ktorý vám ponúkam, sama skúšam a všetko sú to veci, ktoré musia byť nielen kvalitné, ale zároveň aj od férového výrobcu - voči zákazníkom, dodávateľom, zamestnancom, okoliu, prírode,... Skrátka, firma pozerajúca sa iba na vlastný zisk, takú tu nechceme :)

Isara ma presvedčila, objednala teda som prvé produkty na testovanie. Zaujali ma prevedením, minimalistickým dizajnom niektorých šatiek, plus pomerom cena/kvalita. Tak sú tu, v ponuke u nás v obchode. Prvé šatky a nosiče, ktoré predávame. Zaujímavé sú však aj doplnky, ktoré táto značka ponúka.
Tak ako pri všetkých šatkách a nosičoch aj tu platí, že nie každému všetko sadne a keďže ide o značku u nás menej rozšírenú, ponúkame vám možnosť si veci skúsiť cez testovanie v regionálnych skupinách nosenia - info v ktorých mestách bude na FB čoskoro :)

Poďme si však teraz viac o nich povedať - o firme ako takej, o konrétnych produktoch budem postupne písať samostane.
Isara je rumunská značka, ktorá vznikla v roku 2012. Jej názov je vlastne slovo vo filipínštine. Isara znamená niečo ako "blízkosť", "blízko pri vás" :)
Značku založila Monica Olariu - k noseniu sa dostala v roku 2009, keď sa jej narodil prvý syn. Absolvovala "School of Babywearing" v Londýne a v roku 2012 uviedli na trh prvú, vtedy ešte elastickú šatku. Dnes vyrábajú nosiče, šatky, mini nosiče a doplnky - kapsy proti dažďu či zimné kapsy, nájdete u nich aj manipulačnú bábiku, batohy, fľašu na vodu,...

Nosiče a šatky značky Isara spĺňajú medzinárodné štandardy a majú potrebné certifikácie na použité materiály a bezpečnosť.

- materiály spĺňaju celosvetovo uznávané štandardy GOTS (Global organic textile standars). Zahŕňajú ekologický štatút textílií- od zberu suroviny až cez sociálne a ekologicky zodpovednú výrobu.

- spĺňajú bezpečnostnú normu EÚ EN 13209:2-2014 aj USA ASTM 2236 - 14

- zároveň Medzinárodný inštitút pre displáziu bedrových kĺbov (tento preklad mi dal zabrať :) ) uznáva produkty Isara ako bezpečné pre zdravý vývoj kĺbikov. (Tu: https://hipdysplasia.org/developmental-dysplasia-of-the-hip/prevention/baby-carriers-seats-and-other-equipment/hip-healthy-products/ )

Isara ako firma sa však nielen pri výrobe, ale aj pri balení snaží v rámci možností byť eko. Veci teda dostanete v recy-krabiciach. A naozaj, môžete to checknúť na ich blogu, sa snažia byť ekologický i v mnohých iných oblastiach, ktoré výroba a podnikanie so sebou prinášajú. Napr. aj znižovať plastovú stopu, ktorú my ľudia, po sebe zanechávame. A motivovať k tomu aj zamestnancov, čo ja osobne vnímam ako úžasné a zodpovedné. Citujem: "Because caring for the Planet is not impossible if we stand united for the same cause! Mother Nature needs us!" , teda niečo v zmysle, že ak sa spojíme, nie je nemožné starať sa o našu planétu. Príroda nás potrebuje.

Takže tak, teším sa na spoluprácu a verím, že si aj tieto produkty obľúbite :)

ISARA THE ONE WOLF FAMILY

ISARA GalaxSea 1

6AH_IMAG3205

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.