Oblečenie na dojčenie: praktické alebo zbytočnosť?

Obdobie, kedy žena dojčí svoje dieťatko, trvá rôzne dlho. Ak však hovoríme o dojčení až do tzv. samoodstavenia dieťatka, toto obdobie počítame nie na mesiace, ale roky.

A tým vlastne aj odpovedám na jednu z najčastejších otázok, s ktorými sa stretávam:

Oplatí sa investovať do špeciálneho kojo oblečenia na tých pár mesiacov?

Podľa mňa áno. Aj keby to bolo naozaj len pár mesiacov. Navyše, ak si kúpite kvalitné oblečenie na dojčenie, môžete ho neskôr predať cez bazár a časť peniažkov sa vám vráti.

Nestačí mi bežné oblečenie s výstrihom?

Stačí.

Nie každej z nás ale takto dojčiť vyhovuje, najmä na verejnosti. "Cez výstrih" alebo vytiahnutím trička. Takéto dojčenie okrem toho nemusí byť niekedy príjemné ani ľudom naokolo.

Hoci dojčenie je normálne a na verejnosť podľa mňa určite patrí. Napĺňať potreby dieťatka je jednoducho prirodzené. Bábo dojčené na požiadanie ťažko nastavíme na nejaký režim, kedy môže piť mliečko a kedy nie. A dojčenie nie je pre bábo len jedlo. Plní aj iné funkcie.

No predsa len sú miesta, kde diskrétne dojčiť je fajn pre obe strany - nás dojčiace maminy aj ľudí na okolo. Prekryť bábo plienkou nie je funkčné riešenie, mať hlavu pod dekou by sa ani nám dospelým nepáčilo. V takých chvíľach príjemné pohodlné oblečenie na dojčenie určite oceníte.

mama ktora dojci

Aké sú ďalšie výhody takého oblečenia?

V kojo tričku alebo šatách je zvyčajne prekrytý dekolt. Osobne v zime dojčiť mimo domu "cez výstrih" veľmi nemusím. Lebo brŕŕŕ, zimááááá. (Samozrejme, záleží od strihu daného trička alebo šiat.) 

Môžete v ňom dojčiť naozaj diskrétne. Pohodlne pre vás, pohodlne pre bábo.

Aj pri dojčení v nosiči alebo šatke je kojo oblečenie jednou z vecí, ktorá prispieva k nenápadnému dojčeniu.

Môžete začať dojčiť rýchlo. Kým by ste si vyhrnuli tričko, našli tiché miesto, jednoducho "strácali minúty", v kojo oblečení ľahko a rýchlo naplníte potreby vášho bábätka.

nosenie dietata v uvaze kriz s kapsou dnu

(Niekedy fotím s naším "strašidlom", lebo tie deti rastú ako z "mliečka". :) )

Nevýhody?

Možno najmä cena. Hoci všeobecne kvalitné oblečenie, nie len to kojo, stojí na prvý pohľad o niečo viac, ak je fakt kvalitné, vynosíte ho dlho. No cez bazár, v second hand-e alebo v niektorých obchodoch viete zohnať oblečenie na dojčenie aj lacnejšie.

U nás nájdete pohodlné a kvalitné kojo tričká a šaty z certifikovaných materiálov s funčkným jednoduchým prestrihom, ktoré môžete nosiť aj po skončení tohto jedinečného obdobia. Takmer nikto si nevšimne, že to nie je "normálne" tričko :)

A keďže materiály starostlivo vyberám, vydržia časté nosenie aj pranie vo veľmi dobrej kondicíí. Tak, aby ste ich mohli nosiť naozaj dlho alebo posunúť kamoške, ak ich nebudete chcieť nosiť len tak.

Tatiana

PS: Ak sa vám článok páčil, poteším sa zdieľaniu :)

PS2: Ak chcete dostávať nové články mailom, prihláste sa k odberu noviniek

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.